Βοηθός Ταπετσιέρη – Τοποθετητής
Κιρκασιάδης ΑΦΟΙ & ΣΙΑ Ο.Ε.
πριν από 1 μέρα
source : Jobseeker.gr

Ο βοηθός ταπετσιέρης τοποθετητή ς θα παρέχει βοήθεια και υποστήριξη στον ταπετσιέρη για την εφαρμογή υφασμάτων, υλικών ή διακοσμητικών σε έπιπλα.

Ακόμη θα εκτελεί όλες τις προπαρασκευαστικές εργασίες για την διευκόλυνση του ταπετσιέρη. Θα συμμετέχει επιπλέον στις τοποθετήσεις των επίπλων και του εξοπλισμού σκίασης (τέντες, κουρτίνες).

Ευθύνες και Αρμοδιότητες.

  • Βοηθά τον ταπετσιέρη στην εφαρμογή υφασμάτων και συνθετικών υλικών σε σκελετούς επίπλων χρησιμοποιώντας εργαλεία χειρός, ηλεκτρικά εργαλεία, συρραπτικά και κόλλες
  • Μετρά και κόβει τα υλικά επικάλυψης ανάλογα με τις ανάγκες του έργου χρησιμοποιώντας τα κατάλληλα εργαλεία
  • Εφαρμόζει κόλλες και άλλα υλικά στους σκελετούς επίπλων για την τοποθέτηση υφασμάτων και την εφαρμογή υλικών
  • Εφαρμόζει υλικά στερέωσης και διακοσμητικά υλικά, κουμπιά, πόρπες κ.τ.λ σύμφωνα με τις υποδείξεις του τεχνίτη
  • Προετοιμάζει τα έπιπλα για την εφαρμογή της ταπετσαρίας
  • Εφοδιάζει τους τεχνίτες με τα κατάλληλα εργαλεία και τα απαραίτητα υλικά
  • Μεταφέρει πρώτες ύλες και εργαλεία
  • Συμμετέχει ενεργά στις τοποθετήσεις των επίπλων στους χώρους των πελατών
  • Συμμετέχει στην εγκατάσταση κουρτινόξυλων και την μηχανισμών σκίασης
  • Βοηθά στην εγκατάσταση τεντών και σκιάστρων
  • Απαραίτητα Προσόντα

    Προϋπηρεσία στην ειδικότητα

    Επιθυμητά προσόντα

    Επαγγελματικό δίπλωμα οδήγησης

    Γνώσεις

  • Γνώση υλικών (υφάσματα, συνθετικές ύλες, κόλλες, διαλυτικά)
  • Γνώσεις ξυλουργικής
  • Γνώσεις χρήσης γαζωτικής θα εκτιμηθεί
  • Γνώσεις χρήσης εργαλείων όπως (ψαλίδια, μαχαίρια, μέτρα, εργαλεία επιπλοποιού)
  • Ικανότητα αντίληψης χώρου και όγκου
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου
  • Σωματική αντοχή
  • Προσωπικά χαρακτηριστικά
  • Υπευθυνότητα
  • Όρεξη για μάθηση και εξέλιξη
  • Επιδεξιότητα
  • Επινοητικότητα
  • Συνέπεια
  • Παροχές

  • Μισθός αναλόγως προσόντων
  • Πλήρης απασχόληση
  • Report this job
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.

    Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα