Ασφαλιστικός Υπάλληλος
Thesis Brokers
Χαλάνδρι Αττικής
πριν από 2 μέρες
source : Jobseeker

Η εταιρεία Thesis Brokers, που δραστηριοποιείται στον ασφαλιστικό τομέα ως εξειδικευμένος μεσίτης Επιχειρηματικών Ασφαλίσεων, αναζητά Ασφαλιστικό Υπάλληλο Back Office, για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

Επικοινωνεί με πελάτες για ανανεώσεις ασφαλιστηρίων συμβολαίων και πρωτασφαλίσεις.

Συγκεντρώνει και επαληθεύει πληροφορίες και στοιχεία πριν την τιμολόγηση κινδύνων

Προετοιμάζει και αποστέλει συγκριτικές προσφορές και επιμελείται την ορθή καταχώρησή αιτήσεων ασφάλισης στα portal ασφαλιστικών εταιριών

Καταχωρεί, επεξεργάζεται και ενημερώνει δεδομένα πελατών στο εμπορικό πρόγραμμα διαχείρισης χαρτοφυλακίου

Ελέγχει και αρχειοθετεί έγγραφα στο ψηφιακό και φυσικό αρχείο της εταιρίας

After sales service και παρακολούθηση ζημιών

Συντάσσει reports, αποθηκεύει δεδομένα

Ελέγχει τα ασφαλιστήρια και την συμμόρφωση αυτών με την πολιτική ανάληψης κινδύνων εκάστης συνεργαζόμενης ασφαλιστικής εταιρίας

Υποστηρίζει τη διεκπεραίωση των καθημερινών λειτουργιών του γραφείου.

Παρέχει γραμματειακή υποστήριξη σε στελέχη της εταιρείας π.χ. αλληλογραφία, διαχείριση κλήσεων κ.ο.κ.

Απαραίτητα προσόντα :

Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ

Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ασφαλιστικό διαμεσολαβητή ή ασφαλιστική εταιρία (θα εκτιμηθεί εμπειρία στις Εταιρικές Γενικές Ασφαλίσεις & Ομαδική ασφαλίση προσωπικού επιχειρήσεων)

Εξοικείωση με τα portal ασφαλιστικών εταιριών και τις διαδικασίες ανάληψης κινδύνων

Άριστη γνώση MS Office

Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

Πιστοποίηση επιπέδου Α της ΤτΕ

Οργανωτικές δεξιότητες

Ικανότητας Επικοινωνίας και διαχείρισης πελατολογίου

Εχεμύθεια

Προσφέρονται

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, πρόσθετων αμοιβών και bonus αποδοτικότητας

Ευχάριστο περιβάλλον και συνθήκες εργασίας

Προοπτική εξέλιξης και μάθησης όλων των ασφαλιστικών κλάδων Back Office & Underwriting

Αναφορά αυτής της εργασίας
checkmark

Thank you for reporting this job!

Your feedback will help us improve the quality of our services.