Μηχανικός Πωλήσεων
Manpower
Αθήνα
πριν από 3 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

  • Είσαι επικοινωνιακός, μεθοδικός με έφεση στις Πωλήσεις;
  • Διαθέτεις προγενέστερη εργασιακή εμπειρία σε CNC μηχανήματα;
  • Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, ελληνικήεταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο των βιομηχανικών μηχανημάτων ( Επεξεργασίας μετάλλου), αναζητά Μηχανικό Πωλήσεων για την Νοτιά Ελλάδα με επίκεντρο δραστηριότητας τον νομό Αττικής.

    Αρμοδιότητες της θέσης :

    Ο / Η κάτοχος της θέσης θα αναλάβει :

  • Την ανάπτυξη του υπάρχοντος δικτύου πελατών
  • Την εξεύρεση νέων πελατών και αξιολόγηση της δυναμικής τους
  • Τη συνεχή επαφή και παρακολούθηση του πελάτη, έως την ολοκλήρωση της πώλησης αλλά και μετά από αυτήν
  • Παρουσίαση των προϊόντων και των υπηρεσιών της εταιρίας στους υποψήφιους πελάτες
  • Την συμβουλευτική καθοδήγηση των πελατών μέσα από τις γνώσεις τεχνολογίας ελασματουργικών μηχανημάτων
  • Προετοιμασία οικονομικών προσφορών
  • Τεχνική υποστήριξη σε επίπεδο διάγνωσης
  • Απαιτούμενα προσόντα :

  • Απαραίτητη εμπειρία τουλάχιστον 1-3 έτη ως μηχανολόγος μηχανικός ιδανικά σε CNC ελασματουργικά μηχανήματα ( laser ,στράντζες, παντογράφους κτλ)
  • Εμπειρία στις πωλήσεις
  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ Μηχανολόγου / Ηλεκτρονικού / Αυτοματισμού
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα Ανάληψης πρωτοβουλιών και Οργάνωσης εργασιών
  • Παροχές :

  • Ανταγωνιστικές Μηνιαίες Αποδοχές
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Μόνιμη Συνεργασία σε ένα σταθερό εργασιακό περιβάλλον
  • ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟΥ

    undefined