Υπάλληλος Υποδοχής
Blue Moments
Λευκάδα
πριν από 3 μέρες
source : Jobseeker

Η Blue Moments είναι μια υψηλών προδιαγραφών εταιρεία διαχείρισης ακινήτων στην περιφέρεια των Ιονίων Νήσων, με ισχυρή δέσμευση να παρέχει ανώτερες υπηρεσίες στους πελάτες της.

Η Blue Moments βρίσκεται στο νησί της Λευκάδας, επιλέγοντας ακίνητα με κριτήριο τη λεπτομέρεια και τις μοναδικές υπηρεσίες που προσφέρουν.

Ως νεοσύστατη εταιρεία διαχείρισης ακινήτων, η Blue Moments διαχειρίζεται αυτή την στιγμή 80 κλειδιά σε ολόκληρο το νησί της Λευκάδας.

Αναζητούμε Υπάλληλο Υποδοχής για να γίνει μέλος της ομάδας μας.

Αρμοδιότητες Υπάλληλου Υποδοχής

Ο υπάλληλος υποδοχής είναι υπεύθυνος για το καλωσόρισμα των επισκεπτών του ξενοδοχείου μας. Θα πρέπει να είναι σε θέση να δίνει οδηγίες ή να προτείνει μέρη, να απαντάει στο τηλέφωνο και να οδηγεί τους επισκέπτες στα δωμάτια τους.

Για να είναι κανείς επιτυχημένος σε αυτό τον ρόλο, θα χρειαστεί άριστες γραπτές και προφορικές επικοινωνιακές δεξιότητες.

Επιθυμητά Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Υπάλληλος Υποδοχής, κατά προτίμηση σε 5* ξενοδοχείο
  • Πτυχίο / Δίπλωμα στην Φιλοξενία ή στον Τουρισμό, θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Ικανότητα να μιλάει και να γράφει με άνεση τόσο στην ελληνική όσο και στην αγγλική γλώσσα
  • Η καλή γνώση δεύτερης γλώσσας θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Θα πρέπει να καλωσορίζει τους επισκέπτες παρέχοντας φιλική και αποτελεσματική εξυπηρέτηση
  • Υπεύθυνος για τα check-in, check-out καθώς και για τις πληρωμές
  • Θα πρέπει να είναι σε θέση να απαντάει στα τηλεφωνήματα και να διαχειρίζεται τυχόν παράπονα
  • Παροχή πληροφοριών στους επισκέπτες σχετικά με το νησί της Λευκάδας
  • Ενθουσιώδης, φιλική και επικοινωνιακή προσωπικότητα
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση, δίνοντας εξαιρετικά αποτελέσματα στην εξυπηρέτηση των πελατών
  • Η Blue Moments προσφέρει

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές βάσει προσόντων
  • Διαμονή κοντά στα ακίνητα (για τους μη κάτοικους του νησιού)
  • Γεύματα εντός των εγκαταστάσεων
  • Ευκαιρίες κατάρτισης
  • Πλήρης απασχόληση
  • Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.

    Εφαρμογή