Προϊστάμενος Λογιστηρίου
Δ/Δ
Αθήνα
πριν από 1 μέρα
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Εταιρεία πώλησης ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών ειδών αναζητά, ζητά να προσλάβει Προϊστάμενο Λογιστηρίου (Chief Accountant).

Αρμοδιότητες :

  • Οργάνωση και συντονισμός της ομάδας του λογιστηρίου και των ενεργειών αυτής
  • Προετοιμασία προϋπολογισμού και χρηματοοικονομικών προβλέψεων
  • Έλεγχος παραστατικών δαπανών & αγορών
  • Διεξαγωγή πιστωτικού ελέγχου
  • Έλεγχος αποθήκης
  • Έλεγχος Τιμολογήσεων πελατών
  • Επίβλεψη μισθοδοσίας
  • Επίβλεψη των φορολογικών καταστάσεων
  • Παρακολούθηση της σωστής τήρησης & ενημέρωσης των λογιστικών βιβλίων
  • Διεξαγωγή μηνιαίων και ετήσιων εκθέσεων
  • Απαραίτητα Προσόντα :

  • Απόφοιτος Οικονομικής Σχολής με κατεύθυνση Λογιστική