Υπεύθυνος Καταστήματος (Store Manager)
Δ/Δ
Αθήνα
πριν από 6 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Εταιρεία πώλησης ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών ειδών αναζητά να προσλάβει Υπεύθυνο Καταστήματος ( Store Manager ), για την διαχείριση του φυσικού της καταστήματος.

Αρμοδιότητες :

  • Οργάνωση και έλεγχος του καταστήματος για τη διασφάλιση της ορθής λειτουργίας του
  • Διασφάλιση της τήρησης των πολιτικών και των διαδικασιών που έχουν οριστεί από την εταιρία
  • Διαχείριση του προσωπικού του καταστήματος
  • Καθοδήγηση του προσωπικού, ώστε να εξασφαλίζεται άριστη εμπειρία στον πελάτη με άρτιο προϊόν και εξυπηρέτηση
  • Διαχείριση παραγγελιών, παραλαβών και αποθεμάτων,
  • Έλεγχος και διασφάλιση στην τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας του καταστήματος, φροντίζοντας παράλληλα για τη σωστή συντήρηση του χώρου,
  • Παρακολούθηση των οικονομικών στοιχείων του καταστήματος
  • Απαραίτητα προσόντα :

  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε θέση ευθύνης διοίκησης καταστήματος
  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης εκπαίδευσης συναφές με τα οικονομικά ή τη διοίκηση επιχειρήσεων ή το marketing θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν
  • Επιθυμητή η καλή γνώση αγγλικών
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας και διοίκησης ομάδας
  • Εστίαση στην επίτευξη αποτελεσμάτων και την υλοποίηση απαιτητικών στόχων πωλήσεων
  • Άριστη γνώση των διαδικασιών λειτουργίας ενός καταστήματος λιανικής και ιδιαιτέρως ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών ειδών
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες)
  • Παροχές :

  • Σύμβαση εργασιας αορίστου χρόνου
  • Προοπτικές εξέλιξης σε έναν ταχύτατα αναπτυσσόμενο οργανισμό
  • Συνέπεια στη μισθοδοσία
  • Ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Εύκολη πρόσβαση με ΜΜΜ (πλησίον μετρό)
  • Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών, θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης.

    Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

    Κωδικός αναφοράς : SM-28

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.