ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ
GREAT EXHIBITIONS
Αθήνα
πριν από 3 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

H GREAT EXHIBITIONS αναζητά Υπεύθυνο Πωλήσεων

Ζητούνται έμπειρα στελέχη πωλήσεων , κατά προτίμηση άνδρες, με προϋπηρεσία στη διοργάνωση εμπορικών εκθέσεων (εσωτερικού & εξωτερικού) με τις εξής αρμοδιότητες :

  • Πώληση εκθεσιακών χώρων (περιπτέρων) σε Ελληνικές και Διεθνείς Εκθέσεις
  • Επικοινωνία με ξένους διοργανωτές Εμπορικών Εκθέσεων
  • Διαχείριση του ενεργού πελατολογίου μέσω τακτικών ενημερώσεων για νέες εμπορικές εκθέσεις & virtual γεγονότα
  • Ανάπτυξη νέου πελατολόγιου από διάφορους τομείς δραστηριότητας του κλάδου των τροφίμων και των ποτών
  • Απαραίτητα προσόντα :

  • Απαραίτητη 5 ετή προϋπηρεσία σε θέση πωλήσεων επιθυμητή 2 ετή προϋπηρεσία στο χώρο των εκθέσεων ή στο χώρο των τροφίμων και ποτών
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες και πνεύμα ομαδικότητας
  • Δυνατότητα για συχνά ολιγοήμερα ταξίδια στο εξωτερικό όταν απαιτείται.
  • Ευχέρεια Επικοινωνίας (Γραπτή Προφορική / Ελληνικά & Αγγλικά)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας , επιθυμητή
  • Άριστη διαχείριση MS Office (word, excel, access, power point), paint, άριστη γνώση χειρισμού Η / Υ, εξοικείωση με το διαδίκτυο και τα social media.
  • Project Management skills
  • Οργανωτική προσωπικότητα με εστίαση στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα θέσπισης και παρακολούθησης στόχων
  • Η εταιρία προσφέρει :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης μέσα στο εμπορικό τμήμα
  • Φιλικό και υγιές εργασιακό περιβάλλον
  • Είδος Εργασίας : Πλήρης απασχόληση

    Διεύθυνση : Κώστα Βάρναλη 11 , Χαλάνδρι Αττικής

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.