Προϊστάμενος Λογιστηρίου
Human Value
Thessaloniki, Greece
πριν από 4 μέρες

Για πελάτη μας, αναζητούμε να καλύψουμε την παρακάτω θέση :

Με έδρα τη Θεσσαλονίκη

Γενικά για την εταιρεία και τη θέση

Ο πελάτης μας είναι εμπορική επιχείρηση (πωλήσεις Β2Β) με μεγάλο όγκο εξαγωγών. Στα πλαίσια της ανάπτυξής της, ενδιαφέρεται να ενισχύσει την Οικονομική της Διεύθυνση με ένα έμπειρο στέλεχος που θα επιβλέπει και θα συντονίζει όλο το εύρος των λειτουργιών του λογιστηρίου.

Η θέση αναφέρεται στον Οικονομικό Διευθυντή.

Κύριες Αρμοδιότητες

Επίβλεψη και συντονισμός των καθημερινών εργασιών του λογιστηρίου

Διασφάλιση τήρησης των λογιστικών βιβλίων σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη σχετική

νομοθεσία

Ευθύνη για την ορθή κατάρτιση, υποβολή και υπογραφή όλων των φορολογικών δηλώσεων της

εταιρίας

Διασφάλιση φορολογικής συμμόρφωσης της εταιρίας

Υποστήριξη και διαχείριση φορολογικών και οικονομικών εξωτερικών ελέγχων

Συμμετοχή στην κατάρτιση των ετήσιων οικονομικών καταστάσεων σύμφωνα με τα ΕΛΠ και

υπογραφή αυτών

Έλεγχος και επίβλεψη καταχωρήσεων λογιστικών στοιχείων προμηθευτών-πελατών για

συμφωνίες υπολοίπων

Έλεγχος της μισθοδοσίας

Κατάρτιση μηνιαίων οικονομικών αναφορών σε καθορισμένα χρονικά όρια

Απαραίτητα Προσόντα

Ανάλογη επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε οργανωμένο λογιστήριο

Δικαίωμα υπογραφής Α τάξης

Εμπειρία διαχείρισης φορολογικών και οικονομικών ελέγχων

Πολύ καλή γνώση σε ΕΛΠ ή ΔΛΠ, ΦΠΑ, φορολογίας εισοδήματος Νομικών Προσώπων

Δυνατότητα κατάρτισης οικονομικών καταστάσεων και περιοδικών οικονομικών αποτελεσμάτων

Πτυχίο ΑΕΙ επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών

Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

Πολύ καλές γνώσεις σε Η / Υ και ERP προγράμματα

Υψηλές οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες

Επικοινωνιακές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

Ανταγωνιστικός μισθός και παροχές

Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός της εταιρίας

Ιδιωτική ασφάλιση υγείας

Αναφορά αυτής της εργασίας
checkmark

Thank you for reporting this job!

Your feedback will help us improve the quality of our services.

Εφαρμογή