Φωτογράφος
Celestino
Αθήνα, GR
πριν από 1 ώρα
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

H , η μεγαλύτερη Ελληνική εταιρεία γυναικείας ένδυσης, αναζητά να εντάξει στην ομάδα της :

Φωτογράφο

O / H Φωτογράφος θα αναλάβει την δημιουργία εικόνων υψηλής ποιότητας, που να μεταδίδουν το εκάστοτε μήνυμα της εταιρίας και να προωθούν τους στόχους της.

Ο / Η ιδανικός / ή υποψήφιος / α χαρακτηρίζεται από την ικανότητα να κατευθύνει την διαδικασία παραγωγής των κατάλληλων φωτογραφιών, από την δημιουργία του concept μέχρι την τελική απόδοσή τους.

Αρμοδιότητες

  • Συντονισμός της καλλιτεχνικής διαδικασίας σύμφωνα με απαιτήσεις πελατών & εταιρείας
  • Χρονικός προγραμματισμός της υλοποίησης του έργου και λειτουργία εντός των περιορισμών του προϋπολογισμού
  • Συνεργασία με σχεδιαστές, στυλίστες, γραφίστες, στελέχη κλπ. με σκοπό την ακριβέστερη απόδοση των μηνυμάτων της εταιρίας
  • Δημιουργία πρωτότυπων concept φωτογράφησης που να εξυπηρετούν τον εμπορικό σκοπό της εταιρίας
  • Επιλογή του κατάλληλου τοπίου / φόντου / φωτισμού ανάλογα το concept και καθοδήγηση των συμμετεχόντων
  • Λήψη και επεξεργασία εικόνων μέχρι να επιτευχθεί αποτέλεσμα υψηλών προδιαγραφών ποιότητας
  • Χρήση και συντήρηση σύγχρονου και παραδοσιακού εξοπλισμού (φωτογραφικές μηχανές, φακοί κτλ.)
  • Αρχειοθέτηση φωτογραφιών και διατήρηση οργανωμένου αρχείου
  • Συνεχής επιμόρφωση σχετικά με τις καινούργιες τεχνικές φωτογραφίας
  • Προσόντα

  • Τουλάχιστον 3ετής επαγγελματική εμπειρία ως φωτογράφος
  • Ισχυρό portfolio
  • Εξαιρετικές γνώσεις διαχείρισης του φωτογραφικού εξοπλισμού
  • Εξειδικευμένη χρήση προγραμμάτων επεξεργασίας φωτογραφιών (Photoshop, Capture One κτλ.)
  • Εμπειρία στη διαδικασία παραγωγής υλικού για διαδικτυακά και έντυπα μέσα
  • Γνώση των βέλτιστων φωτογραφικών πρακτικών και τεχνικών
  • Ισχυρές δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και οργάνωσης
  • Δυνατότητα εποικοδομητικής αλληλεπίδρασης και επικοινωνίας με την υπόλοιπη ομάδα
  • Πτυχίο φωτογραφίας ή σχετική πιστοποίηση
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Εμπειρία στην βιομηχανία της μόδας
  • Παροχές :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική Ιατρική Ασφάλιση
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μία σταθερά αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.