Βοηθός Φαρμακοποιού
Manpower Group
Αθήνα, GR
πριν από 6 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Βοηθός Φαρμακοποιού Νότια Προάστια

Η ManpowerGroup , για λογαριασμό πελάτη της, φαρμακείου που εδρεύει στα Νότια προάστια των Αθηνών, αναζητά Βοηθό Φαρμακοποιού να στελεχώσει την ήδη υπάρχουσα ομάδα .

Ωράριο Εργασίας :

Η απασχόληση διαμορφώνεται σε 40 ώρες εβδομαδιαίως σε ωράριο Φαρμακείων και κυλιόμενες βάρδιες.

Αρμοδιότητες :

Ο / Η κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος / -η για την εύρυθμη λειτουργία του φαρμακείου, ακόμα και κατά το χρόνο απουσίας του υπεύθυνου φαρμακοποιού.

Πιο συγκεκριμένα θα καταπιαστεί με την :

  • Εξυπηρέτηση των πελατών τόσο στο τμήμα των φαρμάκων, όσο και των παραφαρμάκων
  • Παροχή συμβουλευτικής καθοδήγησης στους πελάτες βάσει των αναγκών τους
  • Δημιουργία ημερήσιας, τόσο ηλεκτρονικής, όσο και προφορικής παραγγελίας στη φαρμακαποθήκη, καθώς και παραγγελίες φαρμάκων περιορισμένης διάθεσης από τις εκάστοτε εταιρείες
  • Παραλαβή παραγγελιών
  • Διενέργεια εμβολιασμού και λοιπών ενέσεων σε πελάτες
  • Παροχή πρώτων βοηθειών σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης
  • Συμμετοχή στις εργασίες του φαρμακείου (τακτοποίηση, καθαριότητα, έλεγχος ημερομηνιών λήξεων)
  • Απαραίτητα προσόντα :

  • Πτυχίο Φαρμακοποιού ή Βοηθού Φαρμακοποιού με πιστοποιημένη επαγγελματική κατάρτιση
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 2 ετών στο χώρο του φαρμακείου
  • Γνώση φαρμάκων, συμπληρωμάτων διατροφής και καλλυντικών
  • Ευχέρεια λόγου με επικοινωνιακό χαρακτήρα, χαμόγελο και ευχάριστη παρουσία
  • Ομαδικό και συνεργατικό πνεύμα
  • Προσαρμοστικότητα, υπευθυνότητα και ανάληψη ευθυνών
  • Ικανότητα ορθής αξιοποίησης χρόνου
  • Καλή γνώση Αγγλικών και ηλεκτρονικών συστημάτων
  • Παροχές :

  • Σταθερός Μηνιαίος Μισθός και Σύμβαση Αορίστου Χρόνου
  • Μόνιμη συνεργασία με προοπτικές
  • Φιλικό, ευχάριστο και νεανικό περιβάλλον εργασίας
  • Αποστολή βιογραφικών κάνωντας Αίτηση

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.