Δικηγόρος πλήρους απασχόλησης
INTERLIFE A.Α.Ε.Γ.Α.
Thessaloniki, Grecia
πριν από 54 μέρες

Η INTERLIFE Ασφαλιστική αναζητά Δικηγόρο πλήρους απασχόλησης για την έδρα της στη Θεσσαλονίκη

Αρμοδιότητες :

  • Έλεγχος και σύνταξη των συμβάσεων της Εταιρείας
  • Υποστήριξη Διοίκησης σχετικά με θέματα συμβάσεων, εργατικής και φορολογικής νομοθεσίας
  • Γνωμοδότηση και παροχή νομικών συμβουλών σχετικά με την προετοιμασία φακέλων προς διαγωνισμούς Δημοσίου και σύνταξη επιστολών ενστάσεων / προσφυγών
  • Γνωμοδότηση και παροχή νομικών συμβουλών σχετικά με το Γενικό Κανονισμό Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων και τη συμμόρφωση της Εταιρείας προς αυτόν
  • Ενασχόληση σχετικά με θέματα διαχείρισης ακινήτων
  • Απαραίτητα προσόντα :

  • Κάτοχος πτυχίου Νομικής Σχολής
  • Μέλος Δικηγορικού Συλλόγου
  • Εμπειρία χειρισμού υποθέσεων εργατικού, εμπορικού και διοικητικού δικαίου
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και νομικής ορολογίας